DOBBAS Container

 


Autor modelu: Pavel Coufal

Použitý model, výrobce, měřítko: DOBBAS Container, Profimodeller set 32216, 1:32   

Použité doplňky: netřeba, vše je součástí stavebnice

Kdy byl model postaven: 04/2017


Popis stavby:

Jedná se o stavebnici přepravního kontejneru, který vznikl v roce 1942 u firmy Rechlin, kdy Luftwaffe trpěla nedostatkem přepravních kapacit. Kontejner byl určen pro podvěšení pod trupem u typů He-111, Ju-88, Me-110 a i Ju-87. Obsah nákladu byla různorodý, tvořil je třeba i parašutistický kanon, Pak 75 nebo motocykl BMW se sajdkárou. Při transportu kanónů trčela hlaveň kanonu z otevřeného předního okénka. Tento kontejner byl jen transportní, nesloužil tedy ke střelbě...

Pro jednodušší manipulaci na zemi, byl součástí kontejneru i jednoduchý transportní vozík, kde se kolečka dala nahradit i lyžinami.

Stavebnice obsahuje vlastní kontejner, transportní vozík s kolečky i lyžemi, dále kotvící tyč při samostatném stání na zemi a závěsnou konstrukci pro Ju-88.  Model je multimateriální, obsahuje uretanové i fotoleptané díly. Součástí je i malý obtiskový aršík. Pro své detailní zpracování interiéru je úplná škoda kontejner uzavřít a zavěsit jej pod trup letadla.

Stavba je jednoduchá a ke slepení jsem použil CA lepidlo Loctite, k nástřiku používám barvy GS a na konec zalakováno "leštičem náhrobních kamenů". Při pečlivém lepení není třeba ani kousku tmelu.

Kompletní recenzi je možno shlédnout i na LSP, viz odkaz:
https://forum.largescalemodeller.com/topic/5135-profimodeller-132-dobbas-container-for-ju-88/#comment-65451


avax-models.cz

Owl.cz

Profimodeller.com

Ukázky našich modelů

Příští briefingy

Počítadlo přístupů