Spitfire Mk.IXe, TE 560/ F/Sgt. E Boček, 310. peruť, letiště Praha - Ruzyně, 13. srpen 1946

 


Autor modelu: Matěj Janyška

Použitý model, výrobce, měřítko: Spitfire Mk.IXe, Eduard (vstupenkový model Modelbrno 2017), 1:144

Použité doplňky: čistá krabice (sáček Very Happy)

Kdy byl model postaven: 8/2017


Popis stavby:

Jedná se o mou prvou stavbu v chocholouškově měřítku a zároveň jsem model zvolil jakožto stavebnici určenou na náš premiérový patlák. Dlužno podotknout, že jsem jej rozdělal již předem a před začátkem patláku jsem měl slepen trup.

Model je v klasické kvalitě Eduardu, tudíž mezi díly nebylo místo ani na lepidlo. Stavebnice neobsahuje interiér kokpitu, což ale ve výsledku není příliš na škodu, neboť skrz překryt dovnitř stejně není příliš vidět. Hrubá stavba byla zcela pohodová, nic nebylo třeba tmelit, či brousit. Největší výzvu pro mě představovalo vytvoření masek na kabinu (stavebnice je neobsahuje) a dále vytvoření kamuflážních polí. Na ta jsem uválel tenounké válečky tackitu. Schéma kamufláže není úplně přesné, ale lépe jsem to prostě nezvládl Smile. Velkou kaňkou pro mne jest, že jsem díky rozptylujícím podnětům na patláku (měl jsem ráno jen malé kafe) nanesl na křídle zrcadlově špatně jeden čs. znak. Překryl jsem jej tedy tím, co patřilo na spodní stranu křídel a tu jsem následně opatřil stařičkými obtisky z Pacova archivu. Od té doby silně uvažuji nad podložkou, na kterou by byl model přilepen, tak, aby mé diletanství bylo co nejméně viditelné Very Happy.

Co říci závěrem, přestože jsem si musel vyslechnout své, ohledně velikosti modelu a množství dílů, tak Spit byl jediný dokončený model patláku. Což někteří, netřeba zde Qobliha jmenovat, nesli opravdu špatně, protože již týden předem deklarovali, že postavení tří Spitfirů v měřítku 1:72 za víkend je pro ně hračka. To že nebyl dostavěn v daném termínu jediný, a že jeden bylo nutno kanibalisticky použít jako zdroj nahrazující ztracené díly, to již nechme stranou... Smile Very Happy


avax-models.cz

Owl.cz

Profimodeller.com

Ukázky našich modelů

Příští briefingy

Počítadlo přístupů