F-117

 


Autor modelu: Pavel Coufal

Použitý model, výrobce, měřítko: F-117, Italeri, 1:32

Použité doplňky: Doplňkové sady Profimodeller, Quickboost a z domácího vrakoviště

Kdy byl model postaven: dokončeno duben 2016


Popis stavby:

Stavebnice firmy Italeri, ve své době nejlepší model v tomto měřítku. Při stavbě byly použity doplňkové sady firmy Profimodeller, Quickboost a z domácího skladu náhradních dílů. Camo, není součástí stavebnice, ale byla zvolena tzv. US Flag. Letoun jí byl opatřen při posledních letech při vyřazení tohoto typu z výzbroje US letectva.

Model je poplatný své době, tudíž potřeboval celou řadu zásahů. Vnější tvary a rozměry jsem neřešil, o to více jsem se zaměřil na detaily. Kokpit byl celkově předělán, přístrojové panely, konstrukce držení sedačky, hydraulika otevírání kabiny, zámky kabiny, nový zaměřovač, odklopné zastínění PP a dále byl doplněn o dýchací masku pilota včetně nové správné sedačky od Quicboost. Překryt a štítek kabiny byl pak doplněn o vnitřní doplňky a z vnějšku pak skla dostala správné tvary.

Podobně byly vybaveny i podvozkové šachty, které byly doplněny o krabičky elektroniky, trubičky hydrauliky a elektrické kabely. Také matice kol mají nový, správný, tvar. Přední PN je zcela předělaná do skutečného tvaru a náklonu a doplněna o mechanické, elektrické a hydraulické systémy. Kryt přední podvozkové šachty je celý nový, včetně závěsů. Dále pak byla spodní část doplněna o okno laserového senzoru a jeho snímače.

Pumovnice byla doplněna o nové systémy hydrauliky zavírání pumovnice a kompletní výsuvný systém zbraňových systémů. Vše bylo doplněno o řízenou pumu.


 

avax-models.cz

Owl.cz

Profimodeller.com

Ukázky našich modelů

Příští briefingy

Počítadlo přístupů