Americký sportovní automobil Shelby Cobra 427

 


Použitý model, výrobce, měřítko: Shelby Cobra 427 S/C, Revell, 1:24

Autor modelu: Michael Maschik

Použité doplňky: olověné drátky k vytvoření kabelů zapalování

Kdy byl model postaven: Neuvedeno


Popis stavby:

Stavbu modelu jsem začal očištěním vystouplých linek a ostrých hran na karoserii auta, které vznikly lisováním a nastříkal Mr. Surfacer 1200 ve spreji. Pokračoval jsem barvou ve spreji Dupli-Color na auta, potom lakem Mr. Super Clear, také ve spreji. Po přeleštění jsem nanesl obtisky a další vrstvu laku.

Po sestavení podvozku a prostoru pro řidiče jsem je barvil airbrush pistolí černou pololesklou barvou Revell. Všechny chromové díly jsem odbarvil čističem na kuchyňské trouby a jako základ pro následující metalické barvy nanesl lesklou syntetickou barvu Revell. Potom jsem stříkal kovové barvy. Na disky kol, reflektory a kryty hlav válců jsem použil hliníkovou barvu Revell. Pro nové ztvárnění chromu jsem příslušné díly barvil barvou Alcad chrome. Výfuky bylo nutné po sestavení vytmelit pevným dvousložkovým tmelem Milliput. Potom vyvrtat a vybrousit výstupy výfuku. Celek jsem barvil kovovou barvou Revell. Motor jsem vylepšil přidáním kabelů zapalování od rozdělovače k jednotlivým válcům motoru.
 
Před sestavením jsem natřel vnitřní část karoserie černou matnou a sedadla řidiče a spolujezdce zvýraznil metodou suchého štětce.


avax-models.cz

Owl.cz

Profimodeller.com

Ukázky našich modelů

Příští briefingy

Počítadlo přístupů