A-4 alias Roccův Skyhawk

 


Autor modelu: Daniel Ševčík

Použitý model, výrobce, měřítko: A-4E/F Skyhawk, Italeri, 1:72

Použité doplňky: bomby Mk.81, Mk.82 z výzbrojního setu od Hasegawy, obtisk USS HANCOCK samodomo vytištěný na laserovce, drátky

Kdy byl model postaven: dokončeno duben 2009


Popis stavby: Model přestavuje podobu stroje z USS Hancock, jehož pilotem měl být podle obtisků Lt. Rocco Walker. Stroje z Hancocku brázdily nebe nad Vietnamem v několika turnusech od 14.11.1964 do 25.9.1972. Podvěsenou výzboj jsem zvolil 2 x Mk.83 a 2 x Mk.81.

Stavebnici jsem zakoupil koncem 90. let v krámku p. Marenčáka v ostravském Lasu. Po cca 10 letech jsem se rozhodnul, že ho dám konečně postavím. Model je typická Italerka tehdejší doby, tj. jemné pozivní rytí a většinou solidně pasující díly. Stavba se protáhla díky více, než 10 x zlomenému nádstavci tankování za letu a dvěma neplánovaným přistáním na zem v průběhu stavby (od té doby jsem se zařekl, že nebudu modelařit, když jsem pod vlivem Smile). Přerýváním jsem se většinou nezabýval a chtěl jsem si vyzkoušet preshading a postshading a jiné zasviňovací techniky na námořním letadle, před tím, než zdupu něco kvalitnějšího. Ověřil jsem si, že Surfacer 500 je dobrý na tanky, ale ne na letadla a vodičky na obtisky od Agamy žerou lihové barvy téhož výrobce. Lepil jsem to jako krabičku, doplnil jsem jen drobnosti do kabiny, hadičky na podvozkové nohy, vyvrtal jsem hlavně palubních zbraní a vytvořil nápis USS HANCOCK a vytisknul ho na laserový papír od Propagteamu. Stříkáno lihovými Agamami, dále jsem použil Valejo na štětec, jako lak Sidolux. Letadlo jsem se snažil vytvořit jako silně olétané a zašpiněné po mnoha bojových operacích.


avax-models.cz

Owl.cz

Profimodeller.com

Ukázky našich modelů

Příští briefingy

Počítadlo přístupů