Fokouš pana majora

 


Autor modelu: Milan Matušek

Použitý model, výrobce, měřítko: Fw-190 A-8 Royal Class, Eduard, 1:48

Použité doplňky:

Kdy byl model postaven: duben 2007 - červenec 2008


Popis stavby: Stavebnici tuzemského výrobce netřeba představovat. Z balení Royal Class jsem využil krom plastových výlisků leptané detaily do kokpitu, exteriéru a leptané klapky. Nadmíru důležité je dát si pozor na přesné lícování dílů. Sebemenší chyby se nám nemusí vyplanit a mně se také nevyplatily, proto stavebnici nedoporučuji začátečníkům. Opět jsem přecenil své síly, a proto stavba trvala dvojnásobek doby než jsem původně plánoval. Už před stavbou jsem si zvolil stroj maj. Josefa Prillera, velitele JG 26 se 101 sestřely na konci války, na kterém zaútočil na invazní pláže v Normandii 6. června 1944 ráno spolu se svým číslem. Provedl jsem několik úprav viditelných z fotek (díky YETTY) podle podkladů od Máry a Lopucha. Zaslepil otvory vnějších křídelních kanónů, doplnil závaží na vrtuli, vyrobil nový závěsník pod trup, doplnil pár hadiček a drátů a trubky sání k válcům. Spodní kryt motoru a směrovka je nastříkána syntetickou Humbolkou, ale zbytek barev jsou lihové Agamy a z laků jsem použil Sidolux. Pokusil jsem se zesvětlit středy panelů, ale moje snaha přišla vniveč, protože není nakonec příliš vidět, spáry jsem napustil olejovkou Paynova šeď, kterou jsem na spodních plochách malinko zesvětlil bílou. Protože jsem sehnal na tuto mašinu pouze obtisky ze stavebnice Dragon, které jsou však pro svou tloušťku nepoužitelné, označení na trupu jsem si musel vytvořit sám. Bílé lemování čísel a znak pod kabinou je nastříkán přes šablonu, kterou jsem si nechal vyřezat ze samolepící fólie (díky Marošu) a černé středy označení a symbol pod kabinou jsem si nechal vytisknout na čirý obtiskový papír na laserové tiskárně (díky Brambo). Zbytek obtisků je ze stavebnice a pokusil jsem se je zabrousit, aby nevyčnívaly nad povrch. Na závěr jsem doplnil odřeniny viditelné z fotek a zaprášil podvozek suchým pastelem.


avax-models.cz

Owl.cz

Profimodeller.com

Ukázky našich modelů

Příští briefingy

Počítadlo přístupů