Makaróni v Africe - Carro Armato M-13/40

 


Autor modelu: Daniel Ševčík

Použitý model, výrobce, měřítko: Carro Armato M-13/40, Italeri, 1:72

Použité doplňky: samodomo, příslušník Afrikakorpsu ze setu figurek od Revellu, jedlá soda, mech na sukulentní keřík, drátky, vousy některého z našich kocourů

Kdy byl model postaven: dokončeno v roce 2008


Popis stavby: Modelů italských tanků ze 2. světové války není v měřítku 1:72 mnoho, proto jsem byl potěšen, že firma Italeri provádí reedice modelů ESCI. typickým zástupcem je  M-13/40. Tento lehký tank se slabou výzbrojí a nedostatečným pancéřováním byl používán především k průzkumu. jeho předností byly dobré manévrovací schopnosti a solidní rychlost.

Vlastní model za cenu necelých dvouset korun má přiměřeně dílů, gumové (značně tuhé) pásy a 4 atraktivní schémata zbarvení. Vybral jsem si italskou verzi z Afriky. Stavba jde relativně od ruky, ale díly moc nesedí, tak je nutno brousit a tmelit. Největší průšvih jsou nepoddajné pásy, jeden mi dokonce prasknul v oblasti hnacího kola několik dní po nalepení. Stupačky a oka závěsů jsem udělal z drátů, anténa je z vousů kocoura. Základ modelu je stříkán syntetikou Agama, zelená je lihovka Agama, pískový prach je akrylové Valejo příslušného odstínu. Palma je vyrobená samodomo, více v sekci tipy a triky. Rámeček z lepenky, písek je z jedlé sody přestříkané a přetřené pískovou Valejo. Figurka je se setu Afrikakorpsu od Revellu. Sukulentní rostlina je nějaký druh mechu. Dioráma představuje silně zaprášený tank, který se při příjezdu do oázy setkává se spojeneckým německým vojákem nesoucím butylku vody.


avax-models.cz

Owl.cz

Profimodeller.com

Ukázky našich modelů

Příští briefingy

Počítadlo přístupů